Path into twilight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


REAL RPG FORUM - România
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Praf de stele

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Von Daniel Joshua

Von Daniel Joshua


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/07/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 11:35 pm

Plictiseala.
Doar asta aveam in cap si in trup de 4 ore incoace. Nu aveam nimic de facut , afara era cald , sora mea era plecata la o prietena , cu mama nu prea aveam ce vorbi , iaru eu stateam tolanit pe fotoliul din sufragerie schimband ca un besmetic canelele la televizor incercand sa gasesc ceva bun de vizionat.Si televizorul ma parasise. Am apasat butonulde inchidere si mi`am dat ochii peste cap. o Bere mergea asa bine. M`am ridicat lenes de pe fotoliul si mi`am deplasat picioarele , mai mult tarandu`le dupa mine , pana la frigider deschizandu`l si luandu`mi o doza de bere rece.
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 11:40 pm

Căldură , multă căldură. Te moleşeai , dacă nu aveai ceva rece după tine şi mai ales dacă făceai ceea ce trebuia să facă ea.
Să împartă pliante pe stradă şi în cutii poştale cu locul unde lucra , adică clubul Obssesion. Nu era prea fericită de asta , dar nu avea nici ce face pentru a face rost de bani. Plus că acolo consuma tot ce dorea şi nu o făcea din plăcere în ultima perioadă.
Desfăcu sticla de apă rece şi o duse la buze răcorindu-se. Era îmbrăcată cu un maieu alb cu punctuleţe negre , cu un decolteu adâng , plus o pereche de pantaloni scurţi de blug.
În picioare purta veşnici şi comozii teneşi. Scăpă cam de toate (aproape) plicturiile cu invitaţii la club, mai având câteva de băgat în poştă.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Von Daniel Joshua

Von Daniel Joshua


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/07/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 11:50 pm

Desfacu doza band o gura mare simtind cum lichidul rece ii curge pe gat in jos. Era asa placut si racoritor. Iesi afara pe terasa. Era asa cald. Simtea ca ii era cald si cu pielea pe el.Se aseza pe un scaun mai la umbra punandu`si doza pe masuta de lemn putin prafuita. Nu mai fusese de mult pe acolo si se vedea asta.
Nu mai fusese de mult intr`un club , era mai ocupat cu antrenamentele si diverse livrari. Ar fi vrut sa se plimbe dar nu avea cu cine. Terasa era despartita de strada doar de un gardulet din plasa de sarma.
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:23 am

Îşi şterse cu un şerveţel umed, sudoarea de pe frunte şi continuă să împrăştie peste tot pliculeţe cu invitaţii.
Oftă înfundat ştiind că era vreo cinci şi după ce termina de împărţit pliantele mergea acasă : făcea un duş şi mânca apoi trecea la tura de noapte.
Căscă ascuns şi băgă în cutia poştală a unei case mari unde un tip privea întrebător. Nu băgă de seamă căci nu dorea să se bage în vreo discuţie în momentul de faţă.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Von Daniel Joshua

Von Daniel Joshua


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/07/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:37 am

Atentia mi`a fost captata de o fatacare tocmai imi pusese ceva in posta. Am ridicat o spranceana . Oricum nu prea aveam ce face si era misto daca ma bagam cu ea putin in seama , desii poate era prea deplasat.
M`am ridicat de pe scaun si am mers pana la ea afisand un zambet gen"heii" cu doza in mana.Da asta era sigur o greseala ca uitasem sa o las pe masa .
-Buna. zic eu sec
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:55 am

Îşi aşeză geanta mai bine pe umăr , privindu-l pe tipul ce tocmai se băga cu ea în seamă.
"Altul de face pe deşteptu'" îşi dădu ochii peste cap fiind sătulă până în gât de băieţii , deja obişnuindu-se cu flirturile de proastă mână a celor ce veneau în club.
-Salut. şopti ea, deşii de preferabil era să nu se bage în vorbă cu toţi pe care îi strângea de pe stradă şi îndesă în poşta alăturată un alt pliant.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Von Daniel Joshua

Von Daniel Joshua


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/07/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:59 am

Era o tipa dura se vedea asta , isi inghitise cuvintele. Mai bine o lasase balta , el nu era genul care sa agate tipe pe strada si sa face pe interesantul. Acuma nu stia ce ii venise , poate era de la caldura acumulata in cap. Dadu sec din umeri si se indrepta spre locul lui de pe terasa asezandu`se lenes punandu`si berea inapoi pe masa.
Trebuia sa isi limpezeascamintea altfel urma sa innebuneasca si sa se tampeasca
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:04 am

Oftă scurt şi continuă să îl studieze cu coada ochiului. De ce? De ce unii tipi erau blegi , dar făceau pe deştepţii. Îşi muşcă buza inferioară şi merse înainte , trecând prin faţa lui fără să îl privească.
Era enervant când lăsau garda jos şi nu mai făceau nimic atunci când erau luaţi tare de o anumită tipă ce nu avea mai mult de şaişpe ani ,trist!
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Von Daniel Joshua

Von Daniel Joshua


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/07/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:10 am

Ofta scurt dandu`si odata mana prin freza. Mai lua o gura de bere punand cu grija doza pe masa. Nu mai putea de cald. Iii trebuia acuma o baie rece sau un dus revigorant. Se ridica din nou de pe scaun , nu mai avea stare asta era clar. Tipa era inca prin apropiere . Oare trebuia sa se mai bage cu ea in seama?Nu era asa , da in fond ce avea de pierdut?
-Nu e prea cald pentru a impartii pliante? spuse el zambind scurt in timp ce se indrepta spre gard rezemandu`se de el
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:14 am

Continuă să îndese pliantele în cutiile poştale din apropierea casei. Băiatul nu se predase aşa uşor ,ceea ce îi smulse-se un zâmbet pe chip. După ce o întreba-se de căldură , era cald de te lua cu leşin dar ce era să faci?
-Uhm dacă nu se observă , transpir ca un porc. Şi mă i-a cu leşin. Dar când ai nevoie de bani , daci orice. spuse aceasta încă pe tonul rece pe care îl folosea de obicei , cu nasul pe sus.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Von Daniel Joshua

Von Daniel Joshua


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/07/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:18 am

De data asta nu va mai ceda , asta era clar , plus ca fata ii era pe plac , ce tot vorbea doar nu urma sa isi faca o pasiune pe o fata ce tocmai trecuse pe strada.
-woww... spuse el pe un ton putin surprins referindu`se la tonul pe care ea tocmail il folosise.
-Bine , pisii , ai dreptate , cand ai nevoie de bani , faci cam aproape orice. zise el gandindu`se ca era cam in aceeasi situatie doar ca el facea cu totul altceva
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:36 pm

Trecu strada, o străduţă foarte mică cei drept , căci nu era circulată şi era o zonă de "ambulanţi-droghişti" , dar cu toate astea era destul de liniştit pe acolo.
Îşi dădu ochii peste cap , mai mai s-o pufnească râsu:
-Dacă zici tu pisi. Mai vorbim noi , pe seară. replică blonda făcându-i cu ochiul , dându-i de înţeles că era posibil să se întâlnească prin club.
Spera doar ca acum să ajungă acasă să facă un duş şi mna poate să doarmă o oră şi să se pregătească.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Von Daniel Joshua

Von Daniel Joshua


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/07/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 11:41 pm

Zambi sec in coltul gurii . Mda intelesese la ce se referise blonda. Isi trecu mana scurt prin par si continua sa mearga spre casa lui. Ii era asa lene si atat de cald. Se tolani pe canapea si se uita cateva minute la tavan. Poate ca era ceva daca mergea pana in clubul acela , infoond ce avea de pierdut?Urcase sus la etaj mergand direct la dulapul lui luandu`si niste haine si merse la baie facand un dus scurt. Se imbraca si cobora jos luandu`si cheile de la motocicleta lui . Avea de gand sa mearga , orice ar fi , nu avea sa stea in casa.
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 2:50 am

Cum ajunsese acasă se trânti fără niciun comentariu pe suprafaţa patului moale , aproape aţipind când alarma telefonului începu să bâzâie agasant. Deschise ochii oprind-o , căscă scurt era mult mai obosită decât părea dar astăseară avea o tură scurtă ceea ce o făcea de trei ori mai vioaie.
Intră în duş răcorindu-se ,imediat ce ieşi cu un prosop înfăşurat în jurul taliei realizând ce frumos era apusul soarelui.
Cu paşi mărunţi intră în bucătărie dând drumul la focul unui ochi al aragazului să ardă în timp ce punea un ibric de apă pe el. Se uscă rapid la păr căci oricum era cald şi feonul ei era eficient. Făcu şi cafeaua destul de rapid. O lăsă să se mai răcească în timp ce scormonea prin şifonier după ceva drăguţ.
Găsii ceva destul de atrăgător o rochiţă bleu cu flori lila şi nişte botine lila pentru a se asorta.
Părul decise să-l lase natural , buclat adică. Iar machiajul după cum obişnuia.
Bău cafeaua rapid şi decise să plece , pe jos căci era frumos afară şi mai avea destul timp fiind abia 21:02.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Praf de stele Empty
MesajSubiect: Re: Praf de stele   Praf de stele Icon_minitime

Sus In jos
 
Praf de stele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Path into twilight :: Berna. :: Cartierul. :: Casele :: Casa numărul 03-
Mergi direct la: