Path into twilight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


REAL RPG FORUM - România
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 In my mind is chaos

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Hayley Marion Schleine

Hayley Marion Schleine


Mesaje : 9
Data de înscriere : 11/07/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 9:42 pm

Paseam usor, indreptandu-ma spre biblioteca. Analizam sumar salile pe langa care treceam, incercand sa retin cateva detalii. In dreptul usii, m-am rezemat usor,zambind ironic. Nu cautam o carte, dar simtem nevoia sa vad una... sau mai multe. M-am lasat usir in jos, inchizand ochii. Am ajuns rapid in acel locul mintii mele, hoinarind printre ganduri.
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:29 am

În ultima vreme cu locul ei fabulos de muncă , nu mai avusese timp nici măcar să pună mâna pe o carte darămite să citescă una. Îşi sugerase ca acum să citească cât avea timp măcar una , căci înainte citea fanatic câte două-trei cărţi pe săptămână , acum nici cărţiile de joc nu le mai putea privi.
Stătea pe un scaun căutând într-un calculator , presupunem că era un pentium 3 după bugetul biblioteci , o biată carte la secţiunea de SF cu vampiri.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Hayley Marion Schleine

Hayley Marion Schleine


Mesaje : 9
Data de înscriere : 11/07/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:40 am

Dupa ce intr-un final am reusit sa ma conving ca pot intra in biblioteca si ma voi hotari pe moment ce sa aleg, am apasat usor manerul usii, pasind mai apoi timida in incapere.
Am inchis usa, rezemandu-mi spatele de ea, analizand sumar incaperea dintr-o privire, apoi mai detaliat...
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:51 am

Se ridică de pe scaun găsind într-un final cartea pe care o căuta. Se uită printre rafturi acum sperând să fie şi pe acolo căci în registru era trecută.
Era enervant când trebuia să cauţi carte printre rafturi şi nu putea veni ea singură în mâinile tale?
Pufăi uşor praful , strănutând. Înjură ceva nedescifrabil şi continuă să caute nenorocirea de carte.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Hayley Marion Schleine

Hayley Marion Schleine


Mesaje : 9
Data de înscriere : 11/07/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 12:58 am

Am inceput sa inaintez, indreptandu-ma spre cel mai apropiat raft. Am ridicat cateva carti, rasfoindu-le sau citind doar titlul si uneori autorul. Nu credeam sa ma atrage ceva totusi.
Am pasit usor in lateral, atintindu-mi ochii pe un cotor gros, unde regaseam scris un titlu scurt, cu litere gothice. Am luat cartea in mana, ramanand surprinsa sa observ in acel gol, o tanara. Mi-am intre-deschis buzele, marindu-mi vizibil si ochii, incercand parca sa o absorb din priviri pe tanara de pe partea cealalta.
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:02 am

Continua să îşi târască la propriu cu silă degetele pe cotoarele tari ale cărţiilor în căutarea răstălmăcită a cărţii când dintr-o dată o carte fu smulsă din raft lăsând o caurmă mare şi vizibilă.
În faţa blondei apăru o şatenă ce părea că o studia şi rămăsese blocată. Din instinc îi trecu mâna prin faţa ochii în semn de a îi tăia privirea. Nu spuse-se nimic , doar o privea la rândul ei.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Hayley Marion Schleine

Hayley Marion Schleine


Mesaje : 9
Data de înscriere : 11/07/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:05 am

- Uhm...
Am inganat stupid, apropiindu-mi buzele pana la refuz, una de cealalta. Am zambit brusc usor, inclinandu-mi capul intr-o parte, incercand sa nu par chiar atat de picata din cer.
- Scuza-ma, doreai sa o iei tu ?
Spun asta leganand deasupra capului cartea.
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:10 am

Dădu din umeri , fără să spună nimic fiind gata să se îndepărteze. Auzind întrebarea realizase că nu era aia cartea pe care o dorea ea.
-Mnu...e ok. şopti vrând ca măcar de data asta să fie mai drăguţă şi politicoasă ,deşii nu putea să îşi iasă din firea de scorpie figurantă.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Hayley Marion Schleine

Hayley Marion Schleine


Mesaje : 9
Data de înscriere : 11/07/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 1:14 am

Nu am mai spus nimic, indepartandu-ma usor de ea, desi evident, ea mi-a luat-o inainte cu mult. Oare eu eram de vina acum sau pur si simplu ea evita persoanele in general ?
Probabil eu eram singura vinovata. I-am parut doar o ciudata, cel mult o nou-venita confuza rau...
Am oftat scurt si nu foarte tare, privind podeaua.
Sus In jos
Irina Grishko
Admin
Irina Grishko


Mesaje : 57
Data de înscriere : 06/03/2011

In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 1:51 pm

Căscă ochii mari într-un final dând de cartea mult căutată. O strecură afară dintre rafturile pline cu cărţi , şi o deschise realizând că avea 800 de pagini.
-Bă să de-a dracu! Când o termin eu pe asta? şopti încercând să se facă auzită doar de propiile urechi , nu şi de alţii pentru a nu fi catalogată drept o nebună.
Închise cartea , fiind pregătită să o ducă la înscris pentru a o lua acasă , nu ştia sigur de o termina în două săptămâni cu programul ei dificil , dar măcar încerca.
Sus In jos
https://pathintotwillight.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





In my mind is chaos Empty
MesajSubiect: Re: In my mind is chaos   In my mind is chaos Icon_minitime

Sus In jos
 
In my mind is chaos
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Path into twilight :: Colegiul Saint Tropez. :: Biblioteca.-
Mergi direct la: