Path into twilight
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


REAL RPG FORUM - România
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Heartbeat

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:32 pm

Inca o noapte de munca, dar cu sanse sa scap mult mai devreme, poate sa stau doar 3-4 ore la munca. Seara asta nu era seara mea de munca, am venit doar pentru bani in plus, deci puteam pleca oricand aveam eu chef. Cu uniforma alb-negru pe mine, in spatele barului, spalam niste pahare, asteptand sa treaca timpul si sa comande cineva.
Abea s-a deschis clubul si nu era asa multa lume, dar, ca deobicei, dupa juma de ora, o ora, avea sa fie cam plin, iar asta insemna multi bani si bacsis pentru mine.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:41 pm

Încă o seară liberă pe care trebuia strict să o petrec în unul din cluburile din oraş. Ajuns în încăpere, m-am aşezat la o masă cât să privesc atent fiecare detaliu al clubului. Nu părea nimic suspect, totul era normal, deci mă puteam distra în voie. Am decis să încep cu un pahar de alcool, plecând spre bar. De la depărtare nu se vedea că ar fi cineva acolo, dar cu cât mă apropiam mai mult, cu atăt vedeam un cap de după dejghea. M-am aşezat pe un scaun înalt, ţinându-mi braţele pe suprafaţa din lemn şi privind spre brunet.
-Un Gin, am strigat din cauza muzicii ce bubuia în cameră.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:47 pm

Dupa ce aranjez toate paharele spalate la locul lor, privesc pe rafturi, bauturile erau toate expuse, deci nu era nicio problema.
Aud cu greu comanda de gin, din cauza muzicii si ma intorc sa vad cine a comandat.
-Imediat. Zic mai tare, pentru a putea fi auzit de tip, cu un zambet pe buze.
Ii pun repede un pahar de gin, caci nu doream sa-l las sa astepte si sa se enerveze, numai de scandaluri nu aveam chef in seara asta.
-Poftim. Zic intinzandu-i paharul cu ce comandase.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:51 pm

În timp ce îmi pregătea băutura, am tars cu ochiul spre ringul de dans ce părea pe jumătate pustiu. Cu siguranţă clubul ăsta era nou, exact ce îmi trebuia mie, mai puţină lume. Auzind cum comanda venise, am apucat paharul din faţa mea, dându-l pe gât dintr-o singură înghiţitură, apoi m-am uitat spre puşti. Aveam o obsesie să ghicesc vărsta persoanelor pe care le vedeam în fiecare zi, iar acesta nu mi se părea mai mare de optsprezece ani. Am scos din buzunar o bancnotă cât pentru două pahare de alcool şi încă câtva.
-Mai dă-mi unul şi păstrează restul, am spus pe acelaş ton ridicat, împingând mâna cu bancnota pe tejghea.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeDum Iul 10, 2011 11:56 pm

Te-am privit cat ai baut, dupa cum ai baut ginul sigur aveai chef de distractie in seara asta. Faptul ca ai mai comandat inca un pahar nu m-a mirat deloc, mereu pateam asa, cine dadea pe gat din prima ceva, mai comanda inca o data. Oare aveai sa te faci manga? Mereu eram curios de persoanele ce veneau in club si deobicei stateam cu ochii pe ele, pentru a vedea cum se comporta, asta pana plecau, sau erau date afara din club. Iti torn inca un pahar, luand bancnotele. Cand vad bacsisul imi apare un zambet larg si dulce pe fata.
-Poftim si mersi. Iti zic intinzandu-ti si cel de al doilea pahar de gin
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:02 am

La cel de-al doilea pahar nu m-am mai repezit atât de doritor ca la primul, luând doar o gură mică. Zambetul puştiului mă făcu să mă gândesc pentru o clipă la mine, acum treisprezece ani, însă totul era vechi şi trecut.
-Dacă nu mă înşel, clubul ăsta e nou, nu? Şi dacă nu mă înşel din nou, nici nu ai împlinit vârsta de optasprezece ani, am decis să o spun într-un fel sau altul, lăsându-mă pe spate cu paharul în mână, fără să scot din privi persoana din faţa mea. După ce mă mişcasem puţin, mi-am dat seama că mai bine aş sta locului, pentru că scaunul nu avea spătar.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:06 am

Am vrut sa ma duc la alt client, pentru a afla ce doreste sa comande, dar ti-am auzit vorbele, asa ca m-am oprit, lasandu-mi colegul sa se ocupe de acea persoana. Te ascult atent, mirat ca ti-ai dat seama de varsta mea, rar se prindea cineva ca nu am optsprezece, deci nu ar trebui sa lucrez intr-un club. Dau aprobator din cap la ambele intrebari.
-Clubul nu are nici macar o saptamana, cam 5 zile si da, nu am optsprezece ani. Chiar par mic? Intreb chicotind, curios de raspunsul tau.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:12 am

Răspunsurile sale parcă îmi luaseră o piatră de pe inimă. Cred că m-aş fi enervat foarte tare dacă scoteam o informaţie greşită. Mă obişnuisem în toţi anii să comunic cu diferite persoane, să le aflu caracterul şi uneori - sau poate destul de des - şi vârsta.
-Depinde cum priveşti, i-am răspuns calm, gustând încă o dată din paharul cu alcool. Mă îngrijorează cel mai mult faptul că minorii încep să lucreze de la vărste prea fragede în cluburi ca astea. Spune sincer, pentru ce eşti aici? întreb, afişând o expresie foarte serioasă pe chip, poate chiar înfricosătoare.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:16 am

Te ascult, privindu-te in ochii. Cand vad cat de serios esti ma sperii putin, nefiind obisnuit cu astfel de expresii de la clientii barului.
-Bani. Raspund simplu, ridicand din umeri. De ce credeai ca sunt aici daca nu pentru bani? Intreb curios. Ultima data cand adresasesi intrebarea asta primisesi ca raspuns prostitutia. Oare si tu credeai tot asta?
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:23 am

Am înghiţit tot conţinutul din pahar, dându-l într-o parte, căci dacă mă mai uitam mult la el, mai comandam încă trei pahare pline.
-Serios acum, tocmai într-un club de noapte te-ai găsit să te angajezi pentru bani?
La fel ca şi înainte, replica mea fusese la fel de serioasă.
-Vrei să îţi spun sincer? Nu pari genul de tip care ar sta aici doar pentru banii primiţi drept salariu la statul în picioare şi luatul comenzilor.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:26 am

Nu prea intelegeam de ce te intereseaza asa de mult de ce lucrez eu aici. Oricum dreptate aveai, nu eram doar barman, dar nu aveam de gand sa ma dau de gol in fata ta.
-Fiul patronului ma cunoaste si cum stia ca-mi caut de munca a vorbit cu tasu, iar el a fost de acord sa ma angajeze, caci avea nevoie de oameni. Zic zambind larg, incercand sa par cat mai convingator, nestiind cat de bine imi iese.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:37 am

-Înţeleg.
Nu îmi plăcea niciodată să fac persoana cu care vorbeam să credă că îi căzusem în capcană, aşa că, la fel de sigur pe mine ca înainte, am continuat.
-Dar ăsta nu e un motiv chiar aşa bun pentru a-mi schimba teoria ce mi-am format-o deja.
Mă tot uitam la paharul gol, cedând până la urmă şi mai comandând unul. Nu ştiam de ce, însă în seara asta eram mai vorbăreţ ca de obicei. Probabil din cauza companiei.
-Ia zi, puştiule, ai vrea să faci ceva mai mulţi bani în seara asta ? am întrebat, aşteptând ca paharul să mi se umple iar.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:40 am

Ridic din umeri cand te aud vorbind de teoria ta. Sincer sa fiu, nu-mi pasa ce credeai despre mine, nu e ca si cum aveam sa devenim prieteni sau ceva in genu. Imediat ce comanzi iau alt pahar, iar pe celelalte doua le pun la spalat. Propunerea ta m-a facut curios. Iti umplu paharul si ti-l intind.
-Si ce propui pentru acei bani multi? Intreb curios, privindu-te.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:50 am

Am scos un chicot sarcastic la întrebarea lui. Puştiul ăsta mă amuza aproape cu tot ceea ce scotea pe gură. Umplând paharul, l-am golit şi pe acela până la jumătate, întinzându-mi apoi dicret braţele obosite.
-Eu cred că eşti destul de mare încât să îţi dai şi singur seama la ce m-am referit.
Am ridicat o sprânceană spre el, ca şi cum aştetam o confirmare la ceea ce spusesem.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:54 am

Ridic o spranceana auzindu-te. Ma intind peste bar, la tine, fiind foarte aproape de chipul tau. Te privesc in ochi, cu ochii ca unui copil mic.
-Daca e asa... nu! Nu ma prostituez. Zic serios, zambind larg, apoi imi indrept spatele, privind prin jur. Oftez, eram sigur ca o sa te gandesti la prostitutie. Chiar aratam ca o tarfa? Incep sa sterg cele doua pahare pe le-ai murdarit, pentru a le pune apoi la locul lor
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 10:36 am

Cât timp fusese atât de aproape de mine, i-am observat cu uşurinţă culoarea albastră a ochilor ce parcă te înghiţeau. Mi-am scos din buzunar pachetul de ţigări, luând mai apoi una de acolo. Cu cealaltă mână am scos bricheta, aprinzând ţigara.
-Eu nu am zis nimic, tu ai ajuns la concluzia asta. Şi tot nu te cred, am mormăit cu ţigara în gură, trăgând fumul în mine şi dându-l apoi afară.
Nu mai fumasem de câteva zile iar acum chiar simţeam nevoia să o fac, mai ales că aveam şi paharul de alcool jumătate, lângă mine. După ce l-am apucat şi pe el în mână, mi-am mutat capul spre brunet.
-Îmi plac ochii tăi, îmi exprimă atât de multe lucruri.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 10:46 am

Nu puteam intelege de ce nu crezi ca nu ma prostituez. Faceam multe lucruri sa castig bani in plus, dar nu si asta. Te privesc cateva secunde trist, dar imediat afisez un zambet fals.
-Si mie imi plac. Zic ridicand indiferent din umeri. Asez cele doua pahare la loc, apoi imi mut iarasi privirea pe tine.
-Ce iti exprima mai exact? Si de ce nu ma crezi? Intreb curios, privindu-te in ochi
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 11:39 am

Am golit paharul rapid, punând accentul acum pe ţigara din care continuam să trag.
-Hmm, apropie-te, am spus, sunând mai mult a ordin, chiar dacă nu voiam să pară aşa. Mă pricep mai mult să ghicesc vârsta oamenilor, decât să îmi dau seama ce exprimă privirile lor, însă a ta e uşor de citit... Dacă nu mă înşel, exprimă destul de multă tristeţe. Am dreptate?
Am tras cu putere un ultim fum, ţinându-l în mine ceva timp.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 12:23 pm

Uram sa primesc ordine, dar acum eram chiar curios, asa ca m-am comformat, apropiindu-ma de tine. Te ascult atent si surad mirat. Uram cand oamenii ma ghiceau asa de usor. Imi indrept spatele, privind in jur. Colegul meu era ocupat, asa ca m-am dus eu sa iau comanda de la un tip, fara sa-ti mai zic ceva. Ii pun tipului ce a dorit si ma intorc la tine.
-Da ai ghicit.Zic ridicand din umeri.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 9:48 pm

Mă aşez mai bine pe scaun, pregătit pentru replicile ce vor urma, atât din partea mea, cât şi a brunetului.
-Acum să revenim asupra discuţiei cu banii. Nu, să ştii că nu aveam de gând să corup vreun minor în niciun fel, însă chair te pot ajuta să faci mai mulţi bani în seara asta. Ziceai că îl cunoşti pe fiul patronului? Pe taică-so îl cunoşti?
Mi-am împreunat palmele uşor transpirate, devenind uşor tensionat, căci de abia acum treceam la adevărata treabă, adevăratul motiv pentru care venisem aici.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 9:50 pm

Te ascult atent, devenind captivat de ceea ce spuneai, eram chiar curios de ce aveai tu in minte, in legatura cu mine.
-Doar el m-a angajat nu? Logic ca-l cunosc! Zic dandu-mi ochii peste cap, privindu-te apoi, asteptand sa aud ce mai zici. Imi doream sa treci mai repede la subiect, uram sa fiu luat cu ocolisuri si prostii deastea.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 9:57 pm

-Nu mă refeream la asta, m-am răstit puţin din cauză că doream să primesc răspunsuri clare de la început, fără să încep să repet de mii de ori până aveam să fiu înţeles. Asta îmi era meseria, să interoghez persoane fără să dau de bănuit ceva.
-Mă refeream dacă aţi vorbit mai multe, ştiu şi eu, dacă sunteţi prieteni de familie, nu doar un simplu "bună ziua" şi gata, ai fost angajat.
Mi-am scos o a doua ţigară, simţind nevoia să o fumez şi pe aceea.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 10:04 pm

Ma pun pe gandit, ce-i drept nu prea vorbeam cu el, decat atunci cand imi zicea ce trebuie sa fac. Realizez apoi ca nu aveam de ce sa-ti raspund la tot felul de intrebari.
-Tu ma rog unde vrei sa ajungi? Intreb direct, plictisit de ocolisurile tale, plus cam vroiam sa plec acasa, nu avea niciun rost sa mai stau, cand si asa nu era atat de multe lume in club.
Sus In jos
Brian McLenn

Brian McLenn


Mesaje : 37
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 10:13 pm

-Dumnezeule, de ce pui atâtea întrebări? Vrei bani? Atunci ascultă-mă ce vreau să faci pentru mine.
Mi-am aprins grăbit ţigara pe care o ţinusem deja în mână destul timp. Cu puştiul ăsta era mai dificil decât credeam. Un lucru greşit şi totul ar fi putut să o ia pe arătură. Problema era alta, creierul meu nu mai funcţiona atât de bine după acele pahare de alcool.
-Vrea să te strecori în biroul lui, asta dacă nu e acolo, bineînţeles, şi să "împrumuţi" nişte hârtii de acolo. Ei bine, nu ştiu exact unde se află, dar le cauţi. Te-am întrebat dacă îl cunoşti destul de bine încât să ştii exact unde le-ar ţine fără să pierzi timpul.
Am tras câte un fum, începând iar a vorbi.
-Chiar dacă nu îţi iese, eu tot îţi voi da banii.
În următorul moment am scos un portofel negru, din piele, l-am desfăcut şi am scos de acolo o sumă măricică.
-Dacă iese totul perfect, dublez banii ăştia pentru tine. Dacă nu, primeşti toată suma asta. Deci, ce zici, te bagi?
L-am fixat cu privirea, sperând că imediat va urma răspunsul lui, fără alte întrebări.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 194
Data de înscriere : 10/07/2011

Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 10:16 pm

Ma pun pe gandit. Fusesesi de multe ori in biroul lui, ba chiar, uneori, ma punea pe mine sa-i aranjez hartiile, cand lui ii era mult prea lene pentru asta. Dinainte sa termini eram hotarat sa te ajut, dar cand am vazut suma de bani am clipit des, erau multi, clar ii vroiam.
-Bine. Zic ridicand din umeri, asteptand sa aud ce hartii trebuie sa-ti aduc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Heartbeat Empty
MesajSubiect: Re: Heartbeat   Heartbeat Icon_minitime

Sus In jos
 
Heartbeat
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Path into twilight :: Berna. :: Club.-
Mergi direct la: